Saulės elektrinė

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
tcpc
wpcf7_contact_form

Pastaba: dėl kainų ir pasiūlymų kreipkitės naudodamiesi kontaktų skiltimi.

Saulės elektrinė (arba saulės jėgainė) – tai sistema, saulės energiją paverčianti elektros energija buitiniam naudojimui. Sistema yra sudaryta iš fotovoltinių modulių, įtampos keitiklio (inverterio), sistemos tvirtinimų prie stogo bei jungčių. Priklausomai nuo namų elektros energijos poreikio ir skiriamų investicijų tokios saulės elektrinės gali visiškai aprūpinti namus reikalinga elektros energija.

Saulės elektrinę įsirengti ir eksploatuoti verta, nes:

• didžiąją metų dalį Jums nereikia pirkti vis brangstančios elektros iš elektros tinklų, nes galėsite naudoti iš saulės pagamintą energiją;

• saulės elektrinių įsirengimą remia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), todėl investicijų atsipirkimo sulauksite dar greičiau. Daugiau informacijos skaitykite Aplinkos projektų valdymo agentūros tinklapyje.

• padidėja namo vertė. Statistiškai namai su saulės elektrinėmis yra parduodami greičiau ir aukštesne kaina nei namai be saulės elektrinės.

• prisidedate prie gamtos išsaugojimo. Didžiausia elektros energijos dalis pagaminama naudojant iškastinį kurą. Mažinant iškastinio kuro naudojimą, mažėja į atmosferą išskiriamas anglies dioksido kiekis bei šiltnamio efektas.

Kaip įsirengti saulės elektrinę?

Priėmus sprendimą turėti saulės elektrinę, visų pirma įvertinamas elektros energijos poreikis Jūsų namams. Tai nesudėtinga padaryti, ypač jei name gyvenate ne pirmus metus. Jei name gyvenate trumpiau nei metus ir nežinote, kiek elektros energijos sunaudosite per metus, kviečiame kreiptis į mus, padėsime įvertinti galimą poreikį. Skaičiuojant elektros energijos poreikį rekomenduojama atsižvelgti į planus įsigyti papildomų elektros prietaisų, jie gali įtakoti suvartojamą elektros kiekį.

Žinant kokios galios reikia Jūsų namui, galima pradėti rinkti vietą saulės modulių montavimui. Vieno kilovato įrengimui reikia maždaug 6 kv. metrų ploto. Namui, kuris suvartoja iki 5000 kWh per metus, reikėtų paieškoti iki 30 kv. metrų ploto saulės elektrinei. Idealiausia vieta elektrinės įrengimui – pietinės dalies, nedengiamas šešėlių namo stogas. Jei pietinėje pusėje saulės modulių montavimui nėra galimybės ar pakankamo ploto, galima montuoti vakarinėje pusėje.

Technologija

Saulės modulis – svarbiausias saulės elektrinės elementas, kuris sudarytas iš celių. Kai saulė pakyla, jos spinduliai pradeda šviesti į saulės modulio celes. Saulės spinduliuose esantys fotonai išjudina elektronus, atsilaisvinančius nuo savo atomų esančių silikono celėje. Kadangi laidininkai yra pritvirtinti prie teigiamų ir neigiamų ląstelės pusių, susidaro elektros grandinė. Kai elektronai teka per tokią grandinę, jie gamina elektrą. Saulės modulį dažniausiai sudaro 60 celių, kurias sujungus kartu ir gaunamas saulės modulis. Kuo daugiau saulės modulių sumontuosite į vieną saulės elektrinę, tuo daugiau energijos ji sugeneruos.

Saulės modulis sudarytas iš celių pagamintų iš silikono, kuris atlieka puslaidininkio funkciją. Fotovoltinės silikoninės celės gaminamos formuojant teigiamus ir neigiamus sluoksnius, kuriuos sujungus susidaro elektrinis laukas, visai kaip akumuliatoriuje. Fotovoltiniai saulės moduliai generuoja nuolatinę elektros srovę (DC). Esant nuolatinei elektros srovei, elektronai teka viena kryptimi aplink grandinę. Kaip pavyzdį galime įsivaizduoti prie akumuliatoriaus prijungtą lemputę. Elektronai juda iš neigiamos akumuliatoriaus pusės per lemputę ir grįžta į teigiamą akumuliatoriaus pusę. Esant kintamai srovei (AC), elektronai yra stumiami ir traukiami, periodiškai keičiant kryptį, panašiai kaip automobilio vidaus degimo variklio cilindras. Mūsų elektros tinkluose naudojama kintama elektros srovė pirmiausia todėl, kad perduoti didelius atstumus yra žymiai pigiau, bei saugiau, kadangi elektros linijoje galia gali būti paprastai mažinama bei didinama, naudojant transformatorius. Todėl norėdami naudoti saulės elektrinėje pagamintą elektros energiją savo tinkle, turime ja paversti iš nuolatinės (DC) į kintamą (AC). Tam yra naudojamas inverteris.

Inverteris iš saulės modulių gaunamą nuolatinę elektros energiją naudoja kintamai elektros energijai gaminti. Inverteris – tai tarsi saulės elektrinės smegenys, ne tik keičia srovę iš nuolatinės į kintamą, tačiau ir turi sistemos apsaugos funkcijų, taip pat leidžia mums stebėti saulės elektrinės darbą tiek gyvai, tiek stebėti gamybos istoriją per pasirinktus periodus. Visa tai galime sekti tiesiog savo telefone ar kompiuteryje.

Siūloma įranga

  • Galime pasiūlyti didžiausią saulės modulių gamintoją pasaulyje Jinko Solar, kuris lyderiauja tiek gamybos apimtimis, tiek inovacijų bei technologijų srityse. Jinko Solar patenka į Bloomberg TIER I sąrašą – tai parodo gaminių patikimumą bei kokybę
  • Galime pasiūlyti pasaulyje lyderiaujantį inverterių gamintoją Solis. Tai patikimas gamintojas, turintis daugiametę gamybos patirtį bei savo inverteriuose sudedantis visas naujausias technologijas. Tai šiuolaikiškas bei inovatyvus produktas, kuris užtikrins jūsų saulės elektrinės nepertraukiamą darbą
  • Visą reikalingą įrangą saulės elektrinėms turime sandėliuose, todėl galime pasiūlyti gerą kainą ir operatyvų pristatymą
  • Visiems gaminiams bei įrengimo darbams suteikiame vienas ilgiausių rinkoje garantijas, todėl galite būti ramūs, kad sumontuota saulės elektrinė jums dirbs ilgai ir be trikdžių
  • Dirbame su naujausia planavimo bei projektavimo programine įranga, todėl visada pasiūlysime efektyviausią montavimo būdą bei tiksliai paskaičiuosime gamybą bei atsipirkimą

Jinko Solar

Solis 3P